Boyler Nedir? Boyler Servis Fiyatları | Boyler Servis

Binalarda, evlerde duyulan sıcak su ihtiyacı için farklı yöntemler kullanılır. Küçük veya müstakil binalarda, evlerde sıcak su ısıtma sistemi olarak termosifon, şofben ve elektrikli kombilerden yararlanılır.

Günümüzde insanlar toplu olarak yaşamakta ve bu sebeple toplu yaşam alanlarında sıcak su tüketim ihtiyacı da artmaktadır. Artan sıcak su tüketimi sonucu ekonomik yarar sağlayacak merkezi sıcak su hazırlama sistemi geliştirilmiştir.

Genellikle fabrika, kışla, otel, hastane, apartman gibi yerlerde günlük olarak tüketilen sıcak suyun fazla olmasından dolayı buralara merkezi sıcak su hazırlama sistemleri kullanılarak hem insan gücünden hem de yakıttan enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Boyler bu sistemin en önemli unsuru olmaktadır.

Boyler Servisi Hizmeti için: https://alfaresmakine.com/boyler/ ziyaret edin.


Boyler nedir? Boyler, farklı ısı kaynaklarından alınan suyu depolayıp ihtiyaç olduğu zamanda kullanmaya yarayan mekanik tesisat elemanıdır. Depolanan sıcak suyu kullanıma hazır hale getirmektedir. Isı kaynakları olarak buhar kazanı, güneş kollektörü, ısı pompası, sıcak su kazanı gösterilebilir.

Boyler beslemesinde kullanılan sabit su sıcaklığı 70-90 derecedir. Ayrıca bütün yıl yaz -kış çalışır. Bu yüzden boylerin beslenmesi için ayrı bir kazan gerekir. Eğer aynı kazandan ısıtmak gerekiyorsa iki farklı sıcaklıkta su elde etmek için üç yollu vana kullanılmalıdır.

İki çeşit Boyler bulunur.


Gömlekli Boyler:
İç içe geçirilmiş iki adet silindirin bir araya gelmesiyle meydana gelirler. Binalardaki sıcak su ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılırlar. Boyler ısıtıcı akışkanı ise buhar veya kalorifer kazanı olabilir. Genellikle Kalorifer kazanı kullanılır. Gömlekli boylerinde üç çeşidi vardır. Sabit aynalı, Sökülebilir bombeli aynalı ve boyunlu şeklinde sınıflandırılabilir.


Serpantli Boyler: Sacların kıvrılarak oluşturulmuş tek silindir veya Çelik(steel) boru ve Bakır(copper) borulu çeşitleri vardır. Çift ve tek serpantinli boyler diye iki çeşidi bulunmaktadır.


Elektrikli boyler, termoboyler, sıcak su boyleri, banyo boyleri, akümülasyon tankı şeklinde de farklı boyler çeşitleri bulunmaktadır. Elektrikli boyler sıcak su kaynağı olmayan yerlerde elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Kombi boyler ise güneş enerjisiyle çalışır ve hijyenik sıcak su temin edilmesinde kullanılır.


Boyler Servisi ve Tamir Hizmetleri


Firmamız her marka ve modelde boyler servisi ve tamir hizmetleri vermektedir. Bu hizmetimiz sayesinde yeni boyler almadan, kullandığınız boyleri tamir ettirerek sıcak su kullanımına devam edebilirsiniz. Tamir için bizimle iletişime geçerek boylerinizin güvenli bir şekilde tamirini sağlayabilir. Minimum masrafla sıcak suya kavuşabilirsiniz.


Her Marka ve Model Boyler İçin Boyler Bakım Tamiri
Her marka ve model boyler için boyler bakım tamiri yapımında ilk olarak arıza tespit edilir. Tespit edilen arıza kazan borusunda ise delik, çürümüş, ömrünü tamamlamış borular tespit edilir. Yeni, garantili özel kazan boruları yerleştirilir bazik elektorat ile kaynak işlemleri yapılır. Bakımları geciken boylerlerin yakıt masrafları daha çok artacaktır. Bundan dolayı kazanların bakımları aksatılmadan sürekli takip edilmelidir.


Buhar kazanları buhar üretmek için kullanılır. Bazı tesislerde yakıtın yakılmasıyla ortaya çıkan ısıyı içindeki suyu ısıtmada kullanılan kazanlar olarak tanımlanabilir. Buharın endüstride tercih edilmesindeki en önemli sebep çok iyi bir ısı taşıyıcı olmasıdır.

Bazı proseslerde kullanılan çeşidi de nemlendirme özelliğine sahiptir. Buhar kazanlarında da bakımlar önemlidir ve ihmal edilmemelidir.
Katı yakıtlı merkezi sistemlerde bakım, mevsim başında yapılacak olanlar, periyodik bakımlar şeklinde kendi içinde ayrılmaktadır. Mevsim başında kazan üzerinde bulunan ateşçi takımlar kontrol edilmelidir, ızgaralar gözden geçirilerek baca kontrolleri yapılmalıdır. Ayrıca elektrik motoruna ait sigortalar da kontrol edilmelidir.
Sıvı yakıtlı arızalarda ise kazanların sıcaklık ve basınçları kontrol edilmelidir.

Termostatlar ve yakıt ısıtıcıları ve ısıtıcı ayarları yapılmalıdır. Kumanda beyninde oluşan arıza tespit edilmedir ve değiştirilmelidir. Yakıt sıcaklıkları kontrol edilmelidir. Fotosel ışığı temizlenmelidir. Yakıt borularında sızıntı olabilir. Pompaların basıncı yüksek olabilir, arızalar bundan kaynaklanabilir, kontrol edilmelidir. Eğer ateşleme sorunu varsa elektrot ayarı bozulmuş olabilir veya uçları kirlenmiş olabilir. Firmamız tüm bu kontrolleri yaparak verimin artması sıcak suyun eski performansına kavuşmasını amaçlar.


Boyler Servisi Ücretleri


Firmamız olarak deneyimli uzman teknik ekibimizle birlikte 7 gün 24 saat montaj, bakım, tamir, arıza ve onarım hizmetleri vermektedir. Boyler servisi ücretleri boylerde tespit edilen arızanın çeşidine göre ve gerekli olan parça değişimlerine göre farklılıklar göstermektedir. Müşteri memnuniyetinin ön planda olduğu, kaliteli ürünlerin kullanıldığı firmamız teknik servisi bir telefon yakınınızda.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.