EŞANJÖRLER

Plakalı Eşanjör Servisi

Eşanjör Nedir?

Eşanjörler, farklı sıcaklıklara sahip aynı veya farklı tipteki sıvıların plakalar arasında dolaşarak ısı transferi yapmasını sağlayan devre elemanlarıdır. Hem soğutma hem de ısıtma ihtiyaçları için kullanılabilir. Sıvıların birbiri ile temasını engelleyen katı duvarlar ile ayrımı sağlalar. İnşaat alanında merkezi ısıtma sistemlerinde sıklıkla kullanıldığı görülür. Endüstriyel alanda yaygın olarak soğutma-ısıtmada, iklimlendirmede, kanalizasyon arıtım tesislerinde, elektrik santrallerinde, petrokimya-rafineri-doğalgaz işleme tesislerinde, kimyasal proseslerde, süt ve süt ürünlerinin pastörizasyonunda, gıdalarda ısıl işlem uygulamalarında, ağır endüstride, nişasta bazlı gıda ürünlerinin üretiminde, alkollü ve alkolsüz içeceklerin üretimi ve dolumu esnasında kullanılır.
Bilinen en minimal türdeşi otomobillerde bulunan radyatörlerdir. Radyatörler içerisindeki kanallar aracılığı ile fanın soğuttuğu sıvıyı motordan gelen sıcak sıvı ile tüplerden geçirerek motor sıvısının soğumasını ve istikrarlı sıcaklıklarda kalmasını sağlar.
Plakalı contalı(Plate), Lehimli(Blazzed), Yarı Kaynaklı(Semi-Welded), Borulu(Shell and Tube) gibi birçok alanda kullanılan türleri vardır.

PLAKALI CONTALI EŞANJÖR

Ülkemizde en sık kullanılan Eşanjör tipidir. Sağladığı boyut avantajı, kapladığı yerden tasarruf sağlaması ve ilk yatırım maliyetlerinin diğer türlere göre daha az olması sebebiyle çok tercih edilmektedir. Kolay montaj ve demontaj avantajı, düşük ve orta ihtiyaca göre yüksek performans sağlaması, imalatı ve tedarik konusunda hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Ayrıca bu tür eşanjörlerin servisi, bakımı ve temizliği ile eskiyen parçaların yenilenmesi oldukça kolaydır.

Eşanjör Yedek Parça

Yedek Parçada Güvenilir Adres

Güvenilirliği tüm değerlerin önüne koyan Alfares Makine yurtiçi ve yurtdışında üretilen onlarca markaya ait orijinal sertifikalı yedek parçaları veya muadil ürünleri müşterilerinin talepleri doğrultusunda tedarik ederek hızlıca müşterilerine ulaştırmayı taahhüt eder.

Lehimli Eşanjör Nedir?

Düşük kapasitede yüksek basınç altında çalışma prensibine sahip olan bu tip eşanjörler sıklıkla kombi gibi ani ısı arttırıcı kaynaklarda kullanılmaktadır. Kaynakların ve lehimlerin sökülememesi sebebiyle temizliği ve bakımı oldukça kısıtlıdır. Yüksek kapasitelere çıkamaması dolayısıyla merkezi ısıtma sistemlerinde ve endüstriyel alanlarda pek tercih edilen bir tür değildir.
Lehimli Eşanjör Bakımı

Üstün profesyonel hizmet anlayışımızla ürünlerinizin bakım ve onarımını gerçekleştiriyoruz.

Shell and Tube Bakım Temizlik Servis

Borulu Eşanjör Nedir?

Yüksek basınca ve yüksek hacimlere sahip olan bu eşanjör tipi daha çok endüstriyel kullanım alanlarında karşımıza çıkar. Çok yer kaplamak ve ilk yatırım maliyetlerinin fazla olması gibi dezavantajlara sahiptir.