NEDEN EŞANJÖR BAKIMI YAPTIRMALI?

Eşanjörler farklı sıcaklıklara sahip, aynı veya farklı tipteki sıvıların plakalar arasında dolaşarak ısı transferi yapmasını sağlayan makinelerdir. Bu süreçte sıvılar içerisinde bulunan tortu, tesisat kirliliği ve ısı değişimiyle birlikte ortaya çıkan kireç ve devre kalıntıları plaka yüzeyine yapışarak kirli bir katman oluşturmaktadır.

KİRLİLİK NELERE YOL AÇAR?

BU DURUMDA

BAKIMI YAPILMAMIŞ EŞANJÖR GÖRSELLERİ

ENERJİ VERİMLİLİĞİ İÇİN BAKIM YAPTIRIN

NEDEN BOYLER & AKÜMÜLASYON BAKIMI YAPTIRMALI?

BOYLER & AKÜMÜLASYON TANKI

Boyler ve akümülasyon tanklarının içerisi sağlık güvenliği için emaye kaplanır. Bu kaplama suyun çözücü özelliğinden dolayı zamanla aşınır ve korozyon meydana gelir.

 

Yine sistemde biriken tortu ve kirlilik boyler içerisinde bulunan serpantine zarar vererek delinmesine ve sistemin duraksamasına sebep olur.

BAKIM PERİYODU

Boyler ve sistemin uzun ömürlü olması için sistemdeki kireç ve korezif maddeleri üzerine çeken anot çubukları suyun kirlilik derecesine göre 3, 6, 9 veya 12 aylık periyodlar halinde değişmelidir. İhtiyaç doğrultusunda değişimi yapılmayan anot çubukları bir süre sonra üzerlerinde korozyon tutamaz hale gelir ve boyler ile akümülasyon tanklarının emayelerinde delinme ve patlamalara sebep olur.

PARANIZ HER ZAMAN KALSIN

İnsan sağlığını tehlikeye atmasının yanı sıra pompa millerinde ve kanatlarında tıkanmadan kırılmaya kadar giden maddi hasarlara yol açarak sistemin duraksamasına sebep olur. Ayrıca boyler ve akümülasyon tankları inşaat esnasında sisteme dahil edildiği için delinmesi ve patlaması halinde yine aynı kapasitede muadilleri kapılardan ve otoparklardan sığmadığı için sistemde revizyona gidilmesi ve daha çok yer kaplayan daha kompleks sistemlerin oluşturulması gereken maliyette ağır değişimlere mecbur bırakırlar.

Üstün profesyonel hizmet anlayışımızla ürünlerinizin bakım ve onarımını gerçekleştiriyoruz.