Plakalı Eşanjör Servisi  Plakalı Eşanjör Fiyatları


Plakalı eşanjör
, aynı ya da iki farklı akışkanın arasında ısı transferi sağlaması için metal plakaların üstünde bulunan kanallarda dolaşan ve sistemi soğutan ya da ısıtan cihazlara denir. Isıdan kazanç sağlaması ve sistemin verimliliğini arttırılması ile tercih edilir.

Plakalı eşanjörlerde birbirine karışmadan dolaşan iki ayrı devre bulunmaktadır. Bunlar; primer ve seconder devre olarak bilinir. Isıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri, sıcak su sağlama, bölgesel ısıtma, yerden ısıtma, atık ısı geri kazanımı, basınç kırıcı, havuz ısıtma sistemi, ilaç ve özellikle gıda endüstrisi, güneş enerji sistemleri, soğutma grubu devreleri, gemi soğutma ve merkezi soğutma sistemleri gibi kullanım alanı oldukça geniştir.

Plakalı Eşanjör Servisi

Bu cihazlar genellikle kısa sürede kirlenme sorunu yaşanmayan cihazlardır. Fakat cihazın performans verimliliği düşmemesi adına düzenli aralıklarla bakımı yapılmalıdır. Teknik bir ekip olmadan işletmeler kendileri de kısa dönem temizlikleri yerine getirebilirler.

Önemli olan nokta kirlenmenin başladığı noktada hiçbir tortu kalmadan cihazı temizlemektedir. Dönemsel bakımlarda ise mutlaka uzman bir teknik personel tarafından plakalı eşanjör servisi içeriği ile genel bakımı ve temizlenmesi, cihazın performans verimliliği ölçülmeli ve işletmeye bilgi verilmelidir.

Bu eşanjör bakımlarında uzman ekip cihazın bakım zamanı geldiğinde gerekli temizleme ve ölçümleme donanımları ile cihazın ilk günkü kadar verimli hale gelmesi için titizce çalışır.

Eşanjör Servisi & Eşanjör Nedir? adlı yazımızı ziyaret edin; https://alfaresmakine.com/esanjorler/

Plakalı eşanjör servis paketleri içerisinde işletmelere çözüm sunulan hizmetler;

  • Cihaz içerisinde kireçlenmeden kaynaklı performans değişikliğinin yeniden artırılması
  • Tesisattan kaynaklı tortu ve pislik dolayısıyla tıkanma ve aşırı basınç kaybının önlenmesi
  • Isı transferlerinin azalması
  • Contaların zamanla yıpranması
  • Contalarda sızdırma olup olmadığı kontrolü
  • Plakaların deforme tamiri
  • Gövdede meydana gelen deformeler ile cihazın bazı kısımlarının yenilenmesi

Bütün marka ve modeller için firmamız tarafından bakım, onarım servisi bulunmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz sorunların cihazınızda olduğunu ve cihazın performansının düşük olduğunu düşünüyorsanız eşanjör servisimize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Plakalı Eşanjör Fiyatları

Standart plakalı eşanjörlerde dört adet giriş – çıkış portu bulunmaktadır. Bunlardan ikisinin görevi ısınacak sıvının giriş- çıkışını kontrol etmesidir. Başka bir özelliği ise sistemde bulunan ısıtıcı ya da soğutucu kaynaklarını, sistemde kullanımı arttıkça biriken tortu, pislik ve aşırı basınçtan korumasıdır.


Plakalı eşanjör fiyatları pek çok faktöre göre değişmektedir. Yüksek korozyon dayanırlığı, paslanmaz çelik yapıları ve birbirinden özel tasarımları ile uzun süre kullanım imkânı olan bu cihazların her modeline göre değişik fiyatlamalar mevcuttur.

Garanti koşulları, ek garanti hizmetleri, satış sonrası bakım ve onarım hizmetlerimiz ile kaliteli plakalı eşanjör fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz artık firmamızın güvencesi ile sizleri bekliyor.

İşletmelerin bünyesine göre uzman ekiplerimizin önereceği modellerimizi incelemek ve işletmenize en uygun ergonomik, plakalı eşanjör çeşitlerimize sahip olmak için alfaresmakine.com web sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat iletişim kanallarımızı kullanarak firmamıza ulaşabilirsiniz.